O nas

Stanica Jesionów - Lądek-Zdrój, Orłowiec 14Stanica Jesionów położona jest w odległości 4 km od Lądka Zdrój, w małej, malowniczo położonej wiosce Orłowiec (dawniej Jesionów) przy czeskiej granicy (przełęcz Różaniec) w Górach Złotych. Głównymi jej atrakcjami, oprócz malowniczych widoków i prawie dzikiej przyrody są barokowy kościółek Św. Sebastiana oraz zrujnowany Jesionowy Dwór.

Wioska Orłowiec położona jest na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 600 m. nad poziomem morza, otulona lasami i górami, przez której środek przebiega główny szlak sudecki im. Mieczysława Orłowicza.

Nasze gospodarstwo to stary dom z dobudowaną w tym samym stylu częścią dla turystów, stoi przy bocznej drodze a z tarasu i okien pokoi można podglądać zwierzęta leśne i odpoczywać, patrząc na las i góry słuchając szumu strumyczka przepływającego obok domu. Nasze gospodarstwo może doskonale pełnić funkcję bazy wypadowej do zwiedzania wspaniałych miejsc położonych w Kotlinie Kłodzkiej, zarówno konno, pieszo jak i na rowerze.

W czasie pobytu w Stanicy Jesionów można skorzystać z oferowanych przez lokalne uzdrowiska zabiegów leczniczych, w okresie zimowym ponadto z wyciągów i kompleksów narciarskich "Czarna Góra", "Kamienica" oraz mniejszych.

Uczestniczymy także w organizowaniu aktywnego wypoczynku dla odwiedzających nas gości. Do głównych atrakcji należy nauka wspinaczki, przejażdżki samochodami terenowymi, zwiedzanie Jaskinii Niedźwiedziej, Kopalni Złota, wycieczki do Pragi, Wiednia czy Skalnego Miasta (prosimy o zabranie dowodów osobistych i paszportów). W czasie zimy istnieje możliwość  korzystania z wytrasowanych szlaków biegowych (narty biegowe mogą Państwo wypożyczyć na miejscu).
 
Jedną z głównych atrakcji naszego gospodarstwa są konie. Organizujemy rajdy i wycieczki dla średnio jeżdżących i zaawansowanych jeźdźców a także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z końmi.

W gospodarstwie znajduje się nowa, jasna stajnia, 7 koni rekreacyjnych, z których można korzystać w różnorodny sposób - jazda wierzchem, latem przejażdzki bryczką, zimą saniami, a dla najmłodszych proponujemy miłe hucuły.

Nocleg w Stanicy Jesionów - Lądek-Zdrój, Orłowiec 14Dla tych, którzy preferują wyjazdy w teren proponujemy trasy po Górach Złotych, Masywie Śnieżnika oraz 2-6 dniowe rajdy po Kotlinie Kłodzkiej.

Jeżeli wolicie Państwo szkolić swoje umiejętności na ujeżdżalni to zapraszamy na nasz padok przy stajni.

Dla gości przygotowaliśmy dwa duże pokoje z łazienkami, piętrowe (max 7osób), z niezależnym wejściem z tarasu, woda źródlana, ciepła całą dobę, warunki komfortowe.

Dwa pokoje 2-osobowe z łazienkami, oddzielne wejście, warunki komfortowe.

Wyposażenie pokoi: czajnik bezprzewodowy, radio, telewizor.

Sala kominkowa w stylu myśliwskim o powierzchni 100 m kw. na około 40 osób.

Posiłki domowe zgodnie z zamówieniem (śniadania w cenie noclegu). Na specjalne życzenie organizujemy biesiady myśliwskie, specjalność gospodarza - staropolska kuchnia myśliwska.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©2010-2023 Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika | Polityka Prywatności

Kreacja i utrzymanie MYGOLDFOX