Kamera Lądek-Zdrój

Komunikaty

21.07.2014
Koncert 26/07/2014r.

W ramach Uniwersytetu w Bielicach serdecznie zapraszamy do Domu Gościnnego u Majów na koncert 26/07/2014r. o godzinie 19.00.Wykonawcami będą wspaniali muzycy z Belgii, gitara klasyczna, pianino, wiolonczela i śpiew. Wstęp wolny. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

więcej


24.06.2014
Odpust „Św. Jan na Gierałtowie”

Dnia 28.06.2014 r. serdecznie zapraszamy na Odpust „Św. Jan na Gierałtowie”.

Program odpustu dostępny jest tutaj.


01.06.2014
Surowi Rodzice w naszym gospodarstwie KAMIZ w Wojtóewce

Zapraszamy do oglądnięcia odcinka Surowi Rodzice kręconego w:

Agroturystyka KAMIZ Jacek Manke Wojtówka 22a 57-540 Lądek-Zdrój

 

LINK na odcinek

więcej


Agroturystyczne Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika

Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika wywodzi się z Agroturystycznego Stowarzyszenia Kwaterodawców Ziemi Wałbrzyskiej z siedzibą w Szczytnej, które powstało w 1994 r..

Ówczesna pani prezes tego stowarzyszenia Małgorzata Jałowiecka współtworzyła w 1996r. Polską Federację Turystyki Wiejskiej ”Gospodarstwa Gościnne”  i oczywiście od samego początku stowarzyszenie jest jej członkiem. W tym samym roku Stowarzyszenie zmieniło nazwę na Sudeckie Stowarzyszenie Agroturystyczne z siedzibą w Kłodzku. Nastąpiło potem kilka zmian siedziby, nazwy oraz terenu działania.

W obecnym kształcie Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika zostało zarejestrowane w 2004 r..

Zarząd Stowarzyszenia składa się z czterech osób:

  1. Prezes Anna Sobańska-Maj
  2. Z-ca Prezesa Maria Wiertelak
  3. Sekretarz Jolanta Sadowska
  4. Skarbnik Jacek Manke

Celem Agroturystycznego Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika jest wszelkie działanie na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej.

Stowarzyszenie zajmuje się w szczególności:

  • promocją - udział w targach turystycznych (Poznań jesienią i Warszawa wiosną), w festynach, dożynkach i innych imprezach lokalnych, w mediach (prasa, RTV), systematycznie wydajemy folder Stowarzyszenia oraz jesteśmy obecni w materiałach reklamowych naszych gmin: Lądka Zdrój i Stronia Śl. oraz Starostwa Kłodzkiego. Jesteśmy też obecni w wydawnictwach ogólnopolskich dzięki publikacjom Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne";
  • dzięki członkostwu w Federacji mamy możliwość współdziałania w zakresie ustawodawstwa dotyczącego turystyki wiejskiej i w szczególności agroturystyki;
  • informujemy członków stowarzyszenia o regulacjach gospodarczych, prawnych, socjalnych i technicznych;
  • dbamy o jakość naszych usług m.in. poprzez kategoryzację naszych obiektów. Mamy własnych kategoryzatorów WBN (Wiejskiej Bazy Noclegowe);
  • organizujemy szkolenia i bierzemy udział w szkoleniach organizowanych przez innych;
  • reprezentujemy i chronimy interesy członków stowarzyszenia.

Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika obecnie ma 19 gospodarstw na terenie gminy Stronie Śl. i Lądek Zdrój. Wszystkie nasze gospodarstwa są wyjątkowe, większość dysponuje pokojami z łazienką, wszystkie mają duże zadbane otoczenie wokół domów.

Wszystkie gospodynie świetnie gotują, są sympatyczne, dobrze przygotowane do przyjmowania gości i świetnie rozumiejące co to znaczy być usługodawcą.

Ostatnio największym osiągnięciem Stowarzyszenia  dzięki projektowi IQUAL prowadzonemu u nas przez p. Komornickich jest wybudowanie i wyposażenie serowarni w gospodarstwie p.Kalińskich w Nowym Gierałtowie oraz sprowadzenie stada alpejskich kóz.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©2010-2024 Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika | Polityka Prywatności

Kreacja i utrzymanie FUH WebProjekt